Duże szwajcary - galeria:)

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

Re: Duże szwajcary - galeria:)

Postprzez brams » 2008-06-29, 18:33

Dziękujemy, a do Dziwnowa przyjedziemy jak tylko czas i możliwości pozwolą :-)
Avatar użytkownika
brams
 
Posty: 481
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-03, 23:55
Lokalizacja: Krzeszyce /lubuskie/
psy: 4 szwajcary, czarny terier, wyżeł, azjatka
Hodowla: Lubuski Opiekun

Re: Duże szwajcary - galeria:)

Postprzez Asia K.L. » 2008-06-29, 21:55

Dziś dostałam cynk, że Russelka też jedzie, więc miło by było się spotkać:)
Avatar użytkownika
Asia K.L.
 
Posty: 927
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-02, 12:17
Lokalizacja: Elbląg/Wilkowo
psy: Sabrina, Prima,Neri, Dafne, Bonnie, Brenda
Hodowla: Świat Czterech Łap

Re: Duże szwajcary - galeria:)

Postprzez magat » 2008-06-30, 09:28

[quote="brams"]Witam,
wczoraj nasze „maluchy” (5 dni temu obchodziły pierwsze urodziny) zdały w Bydgoszczy egzamin na psa terapeutycznego klasy Adept. Egzamin rozpoczął się o 14.00, a my po długich oczekiwaniach zdawaliśmy dopiero między 16.00 a 17.00. Zdjęcia nie są najlepsze bo musiałam robić je z ukrycia i daleka, ukrywając się albo z Dobrawą albo Deaconem, aby nie rozpraszać Macieja i psiaka, który był egzaminowany.

Już tyle było gratulacji , ale chyba "muszę" dodać swoje, za wytrwałość i prace - to jednak wymagało pełnej mobilizacj sporo czasu i wysiłku tak niewielu z nas na to stać (aż mi wstyd z moje lenistwo) :oops:
Avatar użytkownika
magat
 
Posty: 698
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-23, 08:53

Re: Duże szwajcary - galeria:)

Postprzez Cefreud » 2008-06-30, 10:27

gratulacje! Jestem pełna podziwu dla takich ludzi,mających czas i chęci aby szkolić sie w pomaganiu innym!
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Duże szwajcary - galeria:)

Postprzez brams » 2008-07-01, 09:45

witajcie! dziękuję magat i Cefreud za "dobre słowa" pociechy, otuchy i energii. Szkolenie szwajcarów do pracy z dziecmi / osobami potrzebującymi wzięło się z też z tego, że kiedyś, ktoś mi znajomy powiedział, że szwajcary inteligencją nie grzeszą, są zbyt agresywne w porównaniu do berneńczyków, i raczej do kynoterapii się nie nadają.. Poza tym, to frajda pracowac z dziecmi, i widziec uśmiech na ich twarzach..
No i miło jest widziec twarze znajomych ludzi, którzy nie spodziewali się, że można... :evil:
Avatar użytkownika
brams
 
Posty: 481
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-03, 23:55
Lokalizacja: Krzeszyce /lubuskie/
psy: 4 szwajcary, czarny terier, wyżeł, azjatka
Hodowla: Lubuski Opiekun

Re: Duże szwajcary - galeria:)

Postprzez magat » 2008-07-01, 12:02

:roll: O PRZEPRASZAM......! INTELIGENCJą NIE GRZESZą? - musze to przeczytac mojemu.! Na pewno są bardziej zywiołowe i i z" charakterkiem",ale też bardzo różne. ;-)

Pozdrawiam serdecznie, i potwierdzam przynajmniej mój nie ma łatwego charakterku
Avatar użytkownika
magat
 
Posty: 698
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-23, 08:53

Re: Duże szwajcary - galeria:)

Postprzez agaciaaa » 2008-07-03, 13:52

Zaczne od gratulacje dla wspanialej dwojki :-D z ktora mialam przyjemnosc sie juz spotkac na dwoch wystawach a bodajze w lodzi wspolnie wyladowalismy na podium - Deacon I miejsce, Amarek II :mrgreen:

Bardzo zafascynowal mnie temat tego typu szkolen. My z Amarkiem ukonczylismy szkolenie na PT-I i jakos brakuje nam co weekendowych zajec na swiezym powietrzu, a perspektywa pomagania innym jest jeszcze bardziej zachecajaca. Czy orientujecie sie gdzie takie szkolenia odbywaja sie w Warszawie lub okolicach i czy sa przeprowadzane przez wakacje?
Jakie predyspozycje posiadac powinien piesek? Moje malenstwo, choc bardzo go kocham, czasami jest niesforne, choc posluszne. Lubi dzieci, a najbardziej lubi z nimi "gadac" - jak dziecko do niego bajdurzy to on po pewnym czasie sie dolacza ze swoim "hauauaua". Prawie jakby spiewal, albo powaznie dyskutowal :lol: czy to go nie dyskwalifikuje?

Poza tym w kwesti glupoty szwajcarow, parafrazujac wieszcza - szwjacary nie gesi i swoj rozum maja i dlatego nie zawsze sie sluchaja ;-) szczegolnie jak nie widza celowosci wykonania cwiczenia :lol:

Jeszcze raz gratulacje!
Avatar użytkownika
agaciaaa
 
Posty: 55
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-28, 08:59

Re: Duże szwajcary - galeria:)

Postprzez brams » 2008-07-03, 17:51

Witam i dziękuję.
Pierwszy raz nasze pociechy miały okazję się spotkać na walentynkowej wystawie w Toruniu, jeszcze w klasie szczeniaków, a potem faktycznie w Łodzi również byliśmy :mrgreen:

Obrazek

Maciej jeździł na kurs z zakresu kynoterapii do Bydgoszczy. Kurs dawał wiedzę i umiejętności praktyczne do prowadzenia zajęć z dziećmi i dorosłymi w zakresie kynoterapii m.in. w placówkach oświatowych. Zajęcia trwały od października 2007 do maja 2008 – 14 weekendowych zjazdów, które kończyły się egzaminem, potwierdzonym świadectwem MEN-u.

Na te zajęcia jeździło się niestety bez piesków. Nasze maluchy były szkolone przez Macieja, który od kilku lat zajmuje się profesjonalnym szkoleniem/układaniem psów (i tutaj wreszcie przydały się umiejętności układania na lewym i prawym boczku :-) ). I kursanci z Bydgoszczy przyjeżdżali do nas do domu ze swoimi pociechami – na ok. 2-3 tygodniowe kursy, podczas których Maciej szkolił przewodników i pieski.

Na stronie http://www.kynoterapia.eu można znaleźć ciekawe informacje na temat różnych kursów, szkoleń, jakie warunki powinien spełniać pies terapeuta, egzaminów (najbliższy będzie odbywał się w Dziwnowie –16 sierpnia).
W Dziwnowie odbywac się też będą Warsztaty Kynoterapeutyczne w dniach 9-15 sierpnia 2008 r. (więcej informacji na powyższej stonie internetowej)

W razie jakichkolwiek pytań, proszę pisac, na pewno pomożemy, na tyle na ile umiemy :lol:

Pozdrawiam
Agata
Avatar użytkownika
brams
 
Posty: 481
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-03, 23:55
Lokalizacja: Krzeszyce /lubuskie/
psy: 4 szwajcary, czarny terier, wyżeł, azjatka
Hodowla: Lubuski Opiekun

Re: Duże szwajcary - galeria:)

Postprzez Asia K.L. » 2008-07-03, 19:57

brams napisał(a):Na te zajęcia jeździło się niestety bez piesków.

A to dziwne, bo ja rok wcześniej jeździłam z psiakiem.
Największy problem był z noclegiem. A jak to teraz wyglądało? Dlaczego bez piesków Maciej jeździł? Jakiś odgórny zakaz był?
Avatar użytkownika
Asia K.L.
 
Posty: 927
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-02, 12:17
Lokalizacja: Elbląg/Wilkowo
psy: Sabrina, Prima,Neri, Dafne, Bonnie, Brenda
Hodowla: Świat Czterech Łap

Re: Duże szwajcary - galeria:)

Postprzez brams » 2008-07-03, 22:14

Źle to ujęłam :oops: , bo jezdziła z Maciejem cała nasza czwórka psiaków na zmianę, ale raczej do towarzystwa, ewentualnie do prezentacji umiejętności i posłuszeństwa (zwłaszcza czernysz i wyżeł).
Na kursie brakowało zajęc z udziałem psów / i tak w kierunku kyno - wstępnych testów, praktycznych cwiczeń pod egzamin, zajęc z psami z dziecmi - elementów terapii.
Avatar użytkownika
brams
 
Posty: 481
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-03, 23:55
Lokalizacja: Krzeszyce /lubuskie/
psy: 4 szwajcary, czarny terier, wyżeł, azjatka
Hodowla: Lubuski Opiekun

Re: Duże szwajcary - galeria:)

Postprzez agaciaaa » 2008-07-03, 22:36

Brams, dzieki za pomoc! :lol:
Mam tylko pytanko - nie udalo mi sie doczytac na stronie - czy na te warsztaty moze pojechac laik taki jak ja i Amar? Czy bylaby to strata czasu i lepiej zaczac od kursu?

PS. Zdjecia sliczne :!:
PSPS. Gratulacje dla Deacona i Dobrawki za zwyciestwa w Szczecinie, a Deaconowi szczególnie za pokonanie wszystkich :mrgreen: my zalujemy, ze nie moglismy dojechac - sila wyzsza - egzamin z PT-I ;-) ale mam nadzieje ze jeszcze sie spotkamy na innych wystawach :-D
Avatar użytkownika
agaciaaa
 
Posty: 55
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-28, 08:59

Re: Duże szwajcary - galeria:)

Postprzez Asia K.L. » 2008-07-04, 00:17

Głowy nie dam, ale mi się wydaje, że i laik może pojechać, ja jedna taką parę zabieram:)
Avatar użytkownika
Asia K.L.
 
Posty: 927
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-02, 12:17
Lokalizacja: Elbląg/Wilkowo
psy: Sabrina, Prima,Neri, Dafne, Bonnie, Brenda
Hodowla: Świat Czterech Łap

Re: Duże szwajcary - galeria:)

Postprzez agaciaaa » 2008-07-04, 13:45

Dzieki za info :-)
Chyba zadzwonie zeby sie upewnic, bo w tym samym terminie mialam wybrac sie na wakacje, a nie chcialabym zeby pozniej okazalo sie ze jednak laikom podziekujemy ;-)
Avatar użytkownika
agaciaaa
 
Posty: 55
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-28, 08:59

Re: Duże szwajcary - galeria:)

Postprzez brams » 2008-07-04, 17:35

Dziękuję jeszcze raz.

Do Dziwnowa nie wiemy jeszcze czy pojedziemy a od wystaw w tej chwili odpoczywamy. Każde z maluchów ma już zakończony Młodzieżowy Championat Polski :mrgreen: i dopóki nie skończą 15 miesięcy nie będziemy ich wystawiać. Tak więc na wystawach będzie można nas spotkać jesienią, a na razie będziemy trzymać kciuki za inne forumkowe psiaki i przy okazji prosimy o relacje i zdjęcia w dziale wystaw :-D

Obrazek
Avatar użytkownika
brams
 
Posty: 481
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-03, 23:55
Lokalizacja: Krzeszyce /lubuskie/
psy: 4 szwajcary, czarny terier, wyżeł, azjatka
Hodowla: Lubuski Opiekun

Re: Duże szwajcary - galeria:)

Postprzez agaciaaa » 2008-07-11, 11:46

Witajcie,

Tak oglądałam zdjęcia tych wszystkich cudnych szwajcarków, że postanowiłam wrzucić zdjęcia mojego, już nie tak cudnego ;-) , Amarka. Chyba jeszcze nas w tej galerii nie było...

Zdjęcie "pozy" zrobione 1,5 miesiaca temu - niestety jeszcze nie jest ona dopracowana, a zeby Amarek stał sam tak pięknie w bezruchu jak Deacon, to moge tylko pomarzyc... :oops:
Obrazek

A teraz zdjęcia z cyklu "kocie i tak cie dopadne - dlaczego ja nie potrafie chodzic po drzewach...?!" :lol:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Oraz "Jestem anioleczkiem, przeciez wszyscy o tym wiedza" :->
Obrazek
Obrazek
Obrazek

To by było na tyle :-) Czy wasze szwajcary tez tak lubia patyki? Amarek znosi je z całej działki...
Avatar użytkownika
agaciaaa
 
Posty: 55
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-28, 08:59

Re: Duże szwajcary - galeria:)

Postprzez magat » 2008-07-11, 12:10

:mrgreen: Patyki to różnie bywa , ale ko :lol: ty kochają na pewno
Avatar użytkownika
magat
 
Posty: 698
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-23, 08:53

Re: Duże szwajcary - galeria:)

Postprzez brams » 2008-07-11, 13:37

Witamy,

my leniuchujemy totalnie :mrgreen:
Obrazek

z kotami próbujemy życ w zgodzie :mrgreen:
Obrazek

patyki uwielbiamy gryźć :mrgreen:
Obrazek

„Grzeczni” jesteśmy zawsze :mrgreen:
Obrazek

pozdrawiamy
Avatar użytkownika
brams
 
Posty: 481
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-03, 23:55
Lokalizacja: Krzeszyce /lubuskie/
psy: 4 szwajcary, czarny terier, wyżeł, azjatka
Hodowla: Lubuski Opiekun

Re: Duże szwajcary - galeria:)

Postprzez agaciaaa » 2008-07-11, 14:27

a propos leniuchowania :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Leniuchus pospolitus :lol:
Obrazek

I żeby nie było, że z nas tacy koci terroryści ;-) :->

"Balbina słyszysz?"
Obrazek
"No słyszysz? Przecież do ciebie szczekam!"
Obrazek
"Jak góra nie chce do Mahometa to Mahomet przyjdzie do Balbiny" ;-)
Obrazek
Bo najfajniej to na parapecie jest 8-)

PS Brams super fotki! Ten ostatni jak sie domyslam to Deacon, a jakieś zdjecie Dobrawy, please? :mrgreen:
Avatar użytkownika
agaciaaa
 
Posty: 55
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-28, 08:59

Re: Duże szwajcary - galeria:)

Postprzez magat » 2008-07-11, 15:51

Nieźle się tym Szwajcarom powodzi Obrazek
Co szwajcar robi jak państwo spią ? :-P
Avatar użytkownika
magat
 
Posty: 698
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-23, 08:53

Re: Duże szwajcary - galeria:)

Postprzez brams » 2008-07-11, 15:56

Na poprzednich zdjęciach wszędzie jest DEACON

Więc teraz czas na DOBRUSIĘ

Od maleńkości nie była „grzeczna” :mrgreen:
Obrazek

z kotami zawierała sojusze przy „stole" :mrgreen:
Obrazek

ale...

pomaga Maciejowi w pracy :mrgreen:
Obrazek

a mi w biurze :mrgreen:
Obrazek

a teraz ma wakacje :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
brams
 
Posty: 481
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-03, 23:55
Lokalizacja: Krzeszyce /lubuskie/
psy: 4 szwajcary, czarny terier, wyżeł, azjatka
Hodowla: Lubuski Opiekun

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość