Szukam rodzeństwa Mumuru 2009 i starszych

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

Szukam rodzeństwa Mumuru 2009 i starszych

Postprzez Karolinam » 2017-03-27, 01:48

Witajcie

Mój Szwajcar urodził się 2 stycznia 2009 roku w hodowli Mumuru. Poza okresowo wystepującym łupieżem lub moczeniem ( to drugie pojawiło się kilka lat po steryzliacji), w sensie zdrowotnym nic szczególnego się nie dzieje. Poszukuję właścicieli Szwajcarów z tej samej hodowli, w tym samym wieku lub starszych. Dajcie proszę znać jak ze zdrowiem Waszych psów, czy zyją, jak się mają, czy na coś chorują ( może powinnam zrobić jakies badania o których nie wiem). Mam nadzieję, że póki co profilaktycznie chociaż od ubiegłego roku obserwuję np dyszenie psa i to już nie tylko w czasie upałów.
Karolinam
 
Posty: 4
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2017-03-27, 01:05
psy: duży szwajcarski pies pasterski

Re: Szukam rodzeństwa Mumuru 2009 i starszych

Postprzez Karolinam » 2017-03-27, 11:26

Zapomniałam o najwazniejszym- rok temu moja Milka miala problem z podniesieniem na tylne łapy. Opinie weterynarzy były różne- nagły paraliż tylnych kończyn, nerki....generalnie z informacją, że pies będzie raczej do uśpienia. Psa w 10 minut bez żadnych lekarstw postawil na nogi dr Sekula z Kostomłotów- okazało się, że Milce wypadł dysk. Przez jakiś czas jeszcze troszkę się wysuwał ale weterynarz pokazał mi jak i sama go ustawiam. Na kręgosłup podaję tez psu czarci/diabelski pazur, zgodnie z zaleceniami tego samego weterynarza
Karolinam
 
Posty: 4
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2017-03-27, 01:05
psy: duży szwajcarski pies pasterski

Re: Szukam rodzeństwa Mumuru 2009 i starszych

Postprzez Barbapapa » 2017-06-25, 21:30

Ja mam tylko syna Calipso Mumuru. W lipcu kończy 7 lat. Jeśli w czymś mogę pomóc, to służę. Mogę podpowiedzieć: 1. zrób rtg psa na stojąco i sprawdź ułożenie poszczególnych kręgów względem siebie. 2.Zbadaj gęstość kości. 3. może wystarczy podać do kanału rdzeniowego zastrzyk przeciwzapalny ( skuteczność do 2 (kat) lub jeśli okaże się to potrzebne ( zobaczysz na rtg) to odciągniecie "zszywkami" części jednego kręgu od drugiego, by dać trochę luzu ( ale to już operacja). Te zabiegi na pewno wykonuje dwóch lekarzy w Polsce i dr Nowak w Czechach. Oczywiście może być i inny problem. Ja opisałam dość "pospolitą" przypadłość odcinka kręgosłupa dotyczącą i małych i dużych psów.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Szukam rodzeństwa Mumuru 2009 i starszych

Postprzez anima » 2018-02-09, 01:26

Ojcem naszego Diego był DEACON Mumuru.
Pies odszedł w wieku 4 lat, nowotwór + padaczka.
Avatar użytkownika
anima
 
Posty: 192
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-12, 16:21
Lokalizacja: Bydgoszcz
psy: Diego From Nest of Stork DSPP (*)

Re: Szukam rodzeństwa Mumuru 2009 i starszych

Postprzez Karolinam » 2018-04-07, 22:52

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedź.
Jesteśmy po kompleksowych badaniach w klinice na Bemowie i poza nieznacznym stanem zapalnym wyniki ma bardzo dobre a Pani kardiochirurg stwierdziła, że serce jak o nastolatki. Ortopeda w klinice wydaje się być bardzo sensowny ( gdyby ktoś poczukiwał w Warszawie- dr Marcin Krajewski), wykluczył dysplazję a na zapalenie zalecił trzy zastrzyki Cartrophen ( nie mylic z Cartrofen). Co jakiś czas " pokręci" nią profilaktycznie dr Sekula a na stawy dodatkowo dostaje Cibdol 4% ale to od niedawna więc nie mogę napisać niczego o skuteczności

Barbapapa, a jak Twój Calipso? Czy z wiekiem zauważasz zmiany w zachowaniu? Jest mniej ruchliwy, wolniejszy, więcej leżakuje?

Anima- bardzo mi przykro. Jeżeli dobrze kojarzę psa, do Deacon jest starszym o dwa lata " bratem" mojej Milki ( mieszka pod Gorzowem Wlkp). Nie wiem skąd to paskudztwo u Waszego Diego, ze starych dziejów nie pamiętam, aby ktoreś z " tamtych" psiaków na coś chorowały
Karolinam
 
Posty: 4
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2017-03-27, 01:05
psy: duży szwajcarski pies pasterski


Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron