Witam serdecznie

Jeżeli dopiero dołączyliście do grona Użytkowników naszego Forum zapraszamy do krótkiej autoprezentacji.

Moderatorzy: saganka2, Barbel

Postprzez proOf » 2007-10-25, 19:31

tak... po jakichś 30 latach (psich oczywiście):D
proOf
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez bea » 2007-10-25, 19:38

Mam nadzieję,ze nie bedzie tak żle ;-) ,pierwsze wyprawy Bilbo ma juz za sobą i widze,ze chyba mocno zaspokoiły jego ciekawosc swiata,poza tym w domu trzyma go niezwyklej urody Niki :-D
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez proOf » 2007-10-25, 19:39

kurde ale te berny pikne... super strona pani Agaty:] muszę więcej poczytać o bernach i zadzwonić do p. Agaty i może cosik razem ustalimy:p jake jeszce książki na temat bernów?Napiszcie proszę coś o was:)
proOf
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Bernerin » 2007-10-25, 20:17

proOf napisał(a):Czy berny często gryzą cosik w domu? czy odpowiednie zajęcie i dostatek ruchu skutecznie eliminuje zabawy w terminatora?(ile ruchu potrzebują i czy musi to być też bieg w dużej mierze?) czy ważna bardzo jest hierarchia tak jak u mamutów? są uparte?


Berny gryza przedmioty w domu wlasciwie tylko jako szczenieta, ale jest duzo szczeniat na forum, ktore nie zniszczyly nic, no i jeden dorosly, ktory bardzo dlugo roznosil mieszkanie w drzazgi ;-) Tak wiec niszczenie inwentarza domowego przez berny to problem marginalny, ale bolesny dla tego, kogo on dotyczy.
Z ruchem tez jest roznie, ale w kazdym razie berny dopasowuja sie do wlascicieli - jesli ten jest leniwy, to zadowola sie godzina spaceru dziennie, a jesli wlasciciel jest aktywny, to z przyjemniscia pojda na 3-4 godzinna wedrowke. W kazdym razie wiekszosc nie sprawdza sie na dlugich dystansach przy rowerze :-/
Z hierarchia z reguly nie ma problemow, bo berny kochaja harmonie, ale jak bedziesz trzymal dwie suki lub dwa psy o mocnych charakterach, to moze byc roznie.
Uparte nie sa, ale robia tylko to w czym widza glebszy sens. Tak wiec zadaniem przewodnika jest przekonanie ich, ze dane polecenie taki sens posiada - wtedy ucza sie w lot.
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Postprzez Cefreud » 2007-10-25, 20:36

jako posiadaczka owego jednego dorosłego berna powiem tak-do Freuda trzeba było znaleź klucz.Jak żartował moj wet Freudzik ma charakter szpica.
Freud musi pracowac.Czasem wystarczy 15 min dziennie podawania przedmiotów czy przyniesienie do domu zakupów lub zaniesienie śmieci do śmietnika i może pozostac sam w domu przez długi czas :mrgreen:
Uwielbia pracowac i robi to bardzo ładnie.Do dziecka ma anielską cierpliwośc-najnowsza zabawa mojego 11 mc synka to wczep sie w sierśc i odczep się na wirażu.W domu jest mnóstwo włosów , ale zarówno Freud jak i Jasiu są przeszczęsliwi :mrgreen:
Mały rozjeżdża Freuda w najdziwnieszych kierunkach-standardem sa włosy z ogona zachaczone o kółko z chodzika :-P
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez proOf » 2007-10-25, 23:16

hehehe kochane psiaki... coraz bardziej pragnę tego olbrzyma... apropo pracy to przy mnie nie nudziłby się(mam nadzieje) spacery spoko, ja sie dostosuje do psa:] jak zacznie gryźć to.... hmmm... coś wykombinuje:] berneńczyk o charakterze szpica - niezłe:p dobranoc
proOf
 
Ostrzeżeń: 0

Poprzednia strona

Powrót do Przedstawiamy się!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości