Byl Atos jest Axel

Jeżeli dopiero dołączyliście do grona Użytkowników naszego Forum zapraszamy do krótkiej autoprezentacji.

Moderatorzy: saganka2, Barbel

Byl Atos jest Axel

Postprzez Krzysztof65 » 2015-01-04, 23:49

Tak to prawda ... Smutek po stracie przyjaciela trwa ale od 2.01.2015r. w domu jakby przybylo radosci .... Axel stara sie zapelniac wolny czas domownikom..Chwilo trwaj .Pozdrawiamy. <pies> :))
Avatar użytkownika
Krzysztof65
 
Posty: 13
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-12-18, 08:32
psy: Atos/Axel

Re: Byl Atos jest Axel

Postprzez Cefreud » 2015-01-05, 09:53

gratulacje!
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Byl Atos jest Axel

Postprzez saganka2 » 2015-01-05, 10:32

Super! Napisz coś więcej o nowym przyjacielu :)
Avatar użytkownika
saganka2
Administrator
 
Posty: 1313
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-05-03, 17:12
psy: Bruno (*) i Duduś (*), Misia

Re: Byl Atos jest Axel

Postprzez aldonabak » 2015-01-05, 15:41

To dobra decyzja My też nie mogliśmy zrobić lepiej choć było trudno. Dzień po śmierci Diego do domu przyjechał Dolar. Chociaż łzy płynęły stale to najpierw trzeb było ogarnąć sytuację, potem coraz częściej uśmiechaliśmy się, bo:
1. nie może maluch widzieć tylko zaryczanych członków stada
2. było coraz ciekawiej i weselej
3. rozkochał nas w sobie bez reszty

Na grobie Diegusia pali się lampeczka. Każdy kto jedzie na działkę odwiedza to miejsce. Ale on jest stale przy nas, w nas, naszych myślach. Łzy wciąż kręcą się w oczach na myśl o nim, ale Dolar jest wspaniałym następcą i daje nam wiele radości.
aldonabak
 
Posty: 297
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-12-11, 20:33
psy: Berneński pasterski

Re: Byl Atos jest Axel

Postprzez Krzysztof65 » 2015-01-06, 22:25

Zgadzam sie z Kolezanka w 100% . O tym ze bedzie nastepca Atosa wiedzielismy z rodzina juz po kilku dniach od pozegnania Atosa.Rozwazalismy tez zakup psa innej rasy ale po przedstawieniu za i przeciw wlasciwie nie bylo wielu minusow bo kazdy kto mial okazje obcowac z bernenczykiem wie o co chodzi.Trzy podejscia ... Dwa razy niezdazylismy bo pieski zostaly juz sprzedane ale w koncu jest..Axel pochodzi z hodowli Zielona Rownina .Wczoraj odzwiedzilismy zaprzyjazniony gabinet weterynaryjny , szczepienie badanie i wazenie (11.7 kg ).... Wielkich problemow z czystoscia nie ma....Bylismy odwiedzic grob Atosa .. Lzy poplynely ale ... Trzeba zajac sie maluchem....Pozdrawiamy
Avatar użytkownika
Krzysztof65
 
Posty: 13
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-12-18, 08:32
psy: Atos/Axel

Re: Byl Atos jest Axel

Postprzez Barbel » 2015-01-07, 08:57

Ojejjjjjjj - to hodowla z jakiegoś klubu "my ze szwagrem" ...''ZIELONA RÓWNINA Z03/2012'' Zarejestrowana w Cennel Club. Ponad to w zwiazku w Opolu jest podobna FCI "Z Zielonej doliny".
Qrcze.. szkoda. Tyle jest teraz fajnych miotów...
Teraz zostało tylko kochać...
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Byl Atos jest Axel

Postprzez saganka2 » 2015-01-07, 10:50

Szkoda, zwłaszcza że pierwszy był z hodowli zrzeszonej w FCI..
Zdrówka i długiego wspólnego życia Wam życzę :-)
Avatar użytkownika
saganka2
Administrator
 
Posty: 1313
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-05-03, 17:12
psy: Bruno (*) i Duduś (*), Misia

Re: Byl Atos jest Axel

Postprzez Krzysztof65 » 2015-01-07, 10:52

Rzeczywiście hodowla z górnej półki to nie jest ale metryczka , czip, książeczka ze szczepieniami , wszystko Ok.
Piesek Zdrowy ... Zaważyła głównie odległość od mojego miejsca zamieszkania.. 65 km bo cena taka mniej więcej jak wszędzie.
Szkoda że POL-ROT już nie hoduje psów tej rasy.. Ja nie kupuję psa na wystawy .... i nie musi być to psia arystokracja...Ale oczywiście pozdrawiam wszystkich ktorzy lubią psy z najlepszych hodowli ... To daje gwarancję że szczeniaki z tej hodowli mają ładniejsze ubarwienie , są pozbawione pewnych schorzeń (chociaż nie jest to regułą)... Mimo tego cieszę się że Axel mieszka z nami ... <pies>
Avatar użytkownika
Krzysztof65
 
Posty: 13
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-12-18, 08:32
psy: Atos/Axel

Re: Byl Atos jest Axel

Postprzez marieanne » 2015-01-07, 12:49

To nie jest kwestia arystokracji czy hodowli z górnej półki.
To kwestia zakupu psa z hodowli, a nie pseudohodowli.

Metryczką sobie możesz... wiesz co. Bo nie ma ona najmniejszego znaczenia i żadnej wartości.
A zaczipować to można każdego psa, o ksiażeczce zdrowia nie mówiąc...

szkoda, naprawdę szkoda, że będąc na forum nie poprosiłeś o podpowiedź, radę, a wreszcie nie przeczytałeś regulaminu... teraz zostało - tak jak mówi Barbel - kochać. Tylko takiego błęgu nie powtarzać...
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Byl Atos jest Axel

Postprzez ewazlotowska » 2015-01-07, 12:57

Po niedawnych doświadczeniach z szczeniakami pochodzącymi z "nowych związkow" radziłabym sprawdzić czy faktycznie ma czipa ,czy jest zarejestrowany w jakiejś bazie .U szczeniaków/ NIE BERNEŃCZYKI/ o których piszę czipów NIE BYLO a wklejki potwierdzające szczepienia były od ....mocno przeterminowanych szczepionek.Skutek jeden z szczonków 3 dni po zakupie trafił do weta z parwowirozą /Bey oddawał krew udalo sie maluch wyzdrowiał !/.
Wierzę w to ,że nie wszystkie "nowe zwiazki -stowarzyszenia" działają w ten sposób.
Akselkowi duuużo zdrówka,a Wam pociechy z maluszka.Czeakam na fotki pocieszki !!!
Spoiler:
Avatar użytkownika
ewazlotowska
 
Posty: 201
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-29, 10:32

Re: Byl Atos jest Axel

Postprzez kasia1 » 2015-01-07, 13:14

Witamy Axela i czekamy na fotki
Avatar użytkownika
kasia1
 
Posty: 142
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-04-18, 12:01
Lokalizacja: Brzeziny-Kolonia k/Częstochowy
psy: Darka Rokada, Bella Kajtkowe Sny
Hodowla: Kajtkowe sny

Re: Byl Atos jest Axel

Postprzez 2kreski » 2015-01-07, 13:20

A ja ci życzę poprostu, żebyś miał więcej szczęścia w związku z psem z pseudo hodowli, niż ja miałam z psem z hodowli FCI.
Pozdrawiamy :-)
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: Byl Atos jest Axel

Postprzez saganka2 » 2015-01-07, 13:50

2kreski, wiem że Ty miałaś pecha.. Ale zasady u nas są jasne i zawsze i wszędzie będziemy podkreślać - tylko psy z hodowli FCI uznajemy za rasowe. Reszta to psy w typie rasy, pochodzące z pseudohodowli. Po prostu. I nie chodzi tutaj o zdrowie, badania itd.. Według mnie sprawa jest prosta: w naszym kraju psów pod dostatkiem, na każdym kroku widać biedne stworzenia, porzucone, zaniedbane. Podobieństwo do rasy wcale przed tym nie chroni. Powinniśmy zrobić wszystko, żeby zmniejszyć ilość tego nieszczęścia, także poprzez unikanie promocji pseudozwiązków. Uważam wręcz, że wymogi dla hodowli FCI powinny być zaostrzone. Naprawdę nie każdą sukę i psa trzeba rozmnażać. Pies to nie prawo, to przywilej. A hodowla to wielka odpowiedzialność. I powinna być jeszcze większym przywilejem. Nie uważam, ze FCI jest idealna i bez wad, ale 1. ma że tak powiem prawa autorskie do ras, 2. poprzez wymogi ogranicza mimo wszystko populację.
Złota zasada: kupujemy z hodowli, inne adoptujemy.
Avatar użytkownika
saganka2
Administrator
 
Posty: 1313
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-05-03, 17:12
psy: Bruno (*) i Duduś (*), Misia

Re: Byl Atos jest Axel

Postprzez Krzysztof65 » 2015-01-07, 14:00

Mój bład !!! Jestem w temacie związków keneaologicznych kompletnym laikiem , wogóle nie zastanawiałem się na tym podczas zakupu psa ...... tak jak ze wszystkim co się z tym wiąże ... Nie wszystko złoto co się świeci... Rolls Royce też nie daje gwarancji ze się nigdy nie zepsuje ale oczywiście jest większa szansa że dłużej pojeździ bez inwestowania ... Czas pokaże czy mój wybór był zły... Oby mój "Chiński" nabytek żył jak najdłużej ...Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krzysztof65
 
Posty: 13
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-12-18, 08:32
psy: Atos/Axel

Re: Byl Atos jest Axel

Postprzez saganka2 » 2015-01-07, 14:01

Oczywiście! I tego jak najbardziej Ci życzymy :-) Zostań z nami i pokaż swojego przyjaciela


Nowa ustawa narobiła strasznych szkód.. Pogmatwała ludziom w głowie - bo skąd laik ma wiedzieć, ze nie kupuje psa rasowego, skoro dostaje metryczkę i może jakiś tam rodowód wyrobic?.. Skąd ma wiedzieć, ze ten rodowód nie oznacza nic.. ?
Avatar użytkownika
saganka2
Administrator
 
Posty: 1313
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-05-03, 17:12
psy: Bruno (*) i Duduś (*), Misia

Re: Byl Atos jest Axel

Postprzez Gocha » 2015-01-07, 14:07

Gratulujemy maleństwa <pies> dużo zdrówka dla malucha i czekamy na fotki .
Pozdrawiamy serdecznie
Avatar użytkownika
Gocha
 
Posty: 1539
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:01
Lokalizacja: Konstancin
psy: Ozzy [*], FBI-Zoy,Pooh- Niko wszystkie Altura

Re: Byl Atos jest Axel

Postprzez Milla » 2015-01-07, 14:25

Obyście cieszyli się sobą nawzajem jak najdłużej i bez zbędnych przygód zdrowotnych ;-)
I czekamy na galerię :mrgreen:
Spoiler:
Avatar użytkownika
Milla
Moderator
 
Posty: 1383
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-24, 12:21
Lokalizacja: Podkowa Leśna
psy: Maja[*], Bonita oraz klan A&B&D

Re: Byl Atos jest Axel

Postprzez 2kreski » 2015-01-07, 15:05

saganka- ja też się zgadzam z twoim postem - co do zasady.
Jednocześnie uważam, że hodowle FCI powinny być pod większym nadzorem Związku.
Jestem laikiem i nie wiem jak miało by być to wykonywane, ale z punku widzenia odbiorcy takiego szczeniaka, to chciałabym, żeby był np. kontrolowany sposób odchowywania miotu, książeczki zdrowia szczeniąt itd.
I pewnie jeszcze wiele innych rzeczy by się przydało, ale też pewnie pozostanie to w sferze pobożnych życzeń.

Oczywiście wielki szacun dla tych hodowców, którzy podchodzą do swoich psów, nie tylko jak do produktów i prowadzą hodowle na bardzo wysokim poziomie. Mogę się tylko domyślać ile to wymaga pracy.

Spoiler:
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: Byl Atos jest Axel

Postprzez Krzysztof65 » 2015-04-11, 22:58

Axel rosnie jest prawie taki sam jak Atos .. Nie ma takich samych ale ciesze sie ze jest z nami . Pozdrawiam wszystkich milosnikow Bernusi.
Avatar użytkownika
Krzysztof65
 
Posty: 13
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-12-18, 08:32
psy: Atos/Axel

Re: Byl Atos jest Axel

Postprzez Entlikowa » 2015-04-12, 10:37

Nasz Psi Przyjaciel odszedł przed Świętami. Z rodziną nie wyobrażamy sobie, żeby kolejny piesek był innej rasy. Trochę natomiast obawiam się, że nowy piesek będzie porównywany z poprzednim, prawie taki sam ALE... Czy możliwe jest uniknięcie takich porównań?
Avatar użytkownika
Entlikowa
 
Posty: 10
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-04-02, 16:30
Lokalizacja: Warszawa
psy: szukam Entlika

Następna strona

Powrót do Przedstawiamy się!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości