Smutek po stracie. Szukam towarzyszki dla Psa i dla nas.

Jeżeli dopiero dołączyliście do grona Użytkowników naszego Forum zapraszamy do krótkiej autoprezentacji.

Moderatorzy: saganka2, Barbel

Smutek po stracie. Szukam towarzyszki dla Psa i dla nas.

Postprzez PawełR. » 2014-12-22, 14:16

Witam wszystkich Wielbicieli Dużych Szwajcarskich Psów Pasterskich. Moja obecność na tym portalu wynika z głębokiego żalu, który wynika z faktu, że dzisiaj musiałem uśpić moją kochaną sunię Miszę. Odeszła przeżywszy tylko 14 miesięcy. Przyczyną śmierci była genetyczna wada nerek co doprowadziło do mocznicy, która ujawniła się dopiero po zabiegu sterylizacji. Błąd polegał na tym, że lekarz robiący zabieg nie zlecił uprzednio wykonania badań. Niestety nie mam doświadczenia, za co musiała zapłacić moja suczka. Pozostał mi jeszcze 3-letni pies, również Duży Szwajcarski Pies Pasterski. Nie jestem hodowcą i nie zależało mi na reprodukcji, tym bardziej, że Bruno, choć jest idealnym Szwajcarem, po rodowodowych rodzicach, sam nie posiada żadnych papierów. Misza miała rodowód, jednak teraz to nie ma znaczenia.

Mam pytanie, czy fakt, że wada zdefiniowana została przez lekarzy UP we Wrocławiu, jako genetyczna, może dowodzić, że hodowla, z której pochodziła Misza może w innych przypadkach sprzedawać pieski z podobna wadą? Co mam zrobić z tą wiedzą, bo być może inni staną przed podobnym problemem? Celowo nie podaję teraz nazwy hodowli, bo może się mylę, a nie chcę nikogo skrzywdzić.

Na razie przeżywam ogromny smutek ale chciałbym wypełnić tą pustkę, tym bardziej, że Bruno bardzo polubił towarzystwo suczki. Jak już pisałem, nie jestem hodowcą ani też nie mam ambicji by mieć championa. Rasa, którą wybrałem jest dla nas idealna - duże, budzące respekt psy o owczym sercu. Jeżeli ktoś z Was ma do sprzedania suczkę DSPP, nie koniecznie szczeniaka, będę bardzo wdzięczny za kontakt. Niestety nie dysponuję dużą gotówką, tym bardziej, że ostatnio na leczenie Miszy wydałem sporo (to były pieniążki odłożone na wyjazd z dziećmi na wakacje) ale każdą propozycję rozważę. Mam doskonałe warunki dla psów - ogrodzony teren a wokół pola, łąki i lasy.
Oczekuję na kontakt, ew. sugestie i oferty.
Pozdrawiam Wszystkich .
Na wszelki wypadek podaje swój nr tel. 601 74 81 69.
Paweł
PawełR.
 
Posty: 1
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-12-22, 13:38
psy: Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Re: Smutek po stracie. Szukam towarzyszki dla Psa i dla nas.

Postprzez Shogun&Kama » 2014-12-22, 21:48

Bardzo mi przykro z powodu Twojej straty <cry>
W temacie hodowli myślę, że powinieneś zacząć od poinformowania hodowcy o zaistniałej chorobie, możliwe, że nie wiedzą, że rozmnażają psy które przekazują "wadliwe geny".
Mam również nadzieje, że znajdziesz suczkę taką jakiej szukasz <tak>
Shogun&Kama
 
Posty: 320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-23, 12:01
psy: Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Re: Smutek po stracie. Szukam towarzyszki dla Psa i dla nas.

Postprzez iwona_k1 » 2014-12-22, 22:28

To wszystko zależy jaki rodzaj choroby zabrał Twoją sunię.Chorób może być wiele i są one dziedziczone w różny sposób.Pies-matka lub ojciec mogą być tylko nosicielami genu a choroba ujawnia się wtedy kiedy oboje rodzice są nosicielami.Wtedy o potomstwa choroba się ujawni. W innych skojarzeniach potomstwo może tylko dalej przenosić gen .Nie wiem jak jest u Dużych ale u berneńczyków dziedzicznie występuje dysplazja nerek.O tych i wielu innych chorobach można poczytać w dziale zdrowie.
Bardzo,bardzo współczuję z powodu straty .Każda szanująca się lecznica robi badania krwi przed narkozą :-(
http://www.psy24.pl/1925-Dziedziczna-ni ... -psow.html
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Smutek po stracie. Szukam towarzyszki dla Psa i dla nas.

Postprzez Ella » 2014-12-23, 13:42

Witaj Paweł,
rozmawialiśmy dziś telefonicznie.
Chciałam cię jeszcze prosić ,o ile choroba nerek twojej suni jest faktycznie uwarunkowana genetycznie,o wklejenie np.rodowodu suni-hodowcy DSPP będą z pewnością zainteresowani.Warto przekazać wiedzę o liniach z jakich wywodziła się suczka z wadą genetyczną nerek,dla dobra rasy.
Wady genetyczne nerek nie są typowe dla DSPP.Może to uszkodzenie nerek związane z innymi czynnikami(narkoza,leki,bakteryjne stany zapalne macicy,sepsa...)???
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Smutek po stracie. Szukam towarzyszki dla Psa i dla nas.

Postprzez Barbapapa » 2015-01-12, 10:16

Tak, zdecydowanie poprosimy.
Bardzo współczuję odejścia Dużej.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Smutek po stracie. Szukam towarzyszki dla Psa i dla nas.

Postprzez Cefreud » 2015-01-18, 10:40

na pewno powinieneś poinformować hodowcę. Być może nie wie a chciał by powiadomić innych właścicieli- np. miotowego rodzeństwa Miszy
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)


Powrót do Przedstawiamy się!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości