Witam Forumowiczów :)

Jeżeli dopiero dołączyliście do grona Użytkowników naszego Forum zapraszamy do krótkiej autoprezentacji.

Moderatorzy: saganka2, Barbel

Witam Forumowiczów :)

Postprzez PaulinaIpsy » 2013-05-13, 15:04

Witam,

na forum jestem od jesieni 2012 roku , przeczytałam wszystkie wątki już z dwa razy minimum ;-) W październiku 2012 roku odeszła od Nas 14 letnia amstaffka . Po stracie ukochanego psa staraliśmy się zapełnić pustkę szukając nowego członka rodziny . Pojawił się problem bo nie mogliśmy zdecydować się na rasę - w Niemczech nie można mieć importowanego bullowatego.


Z racji tego że mamy córkę (teraz 2,5 l) drugiego psa kundelka (4 l) i mieszkamy w Niemczech , oraz nie jesteśmy tak aktywni jak przed dzieciekiem szukaliśmy psa o średnim temperamencie . Powiem szczerze że było ciężko znaleźć rasę która by mnie i męża ''zadowoliła''. Mąż bardziej gustował w owczarku niemieckim , ja nie wyobrażam sobie psa bez ''waroli'' :mrgreen: . (Nasz kundelek ich nie ma ale od niego nikt z Nas tego nie oczekiwał bo była adoptowana .)
więc tak sobie błądziliśmy po forach .czytając i czytając i zawsze okazywało się że dana rasa nie jest dla Nas . Ja chciałam warole , mąż dużego psa .Miał być dobry do dzieci .O średnim temperamencie bo kanapowcami nie jesteśmy ale i nie biegamy codziennie rano ;-)

Dosłownie przypadkiem natchnęłam się na DSPP . Mąż się od razu zakochał , ja też ale miałam wątpliwości czy aby na pewno damy rade tej rasie. Zaczęło się szukanie informacji . Oglądaliśmy filmiki na YT . Zapadła decyja tak to jest ''to''. Przeanalizowaliśmy nasze warunki i stwierdziliśmy ze auto musimy zmienić :mrgreen: :lol: i kupić przyczepkę na trasy Polska-Niemcy <rotfl>


To tak w skrócie o Nas i początku naszej przygody z DSPP :-D .

W hodowli juz byliśmy . Poznaliśmy DSPP w realu , jadąc z hodowli jechaliśmy szczęśliwi ponieważ wiedzieliśmy że znaleźliśmy to czego szukaliśmy . Obecnie czekamy na następny miot w hodowli Lubuski Opiekun , czyli nie w tym roku ale to jest najmniej ważne . Najważniejsze że wiemy już że znaleźliśmy hodowle z prawdziwego zdarzenia i Nasza znajomość nie zakończy się po zakupie szczeniaka .


Obecnie czytamy dużo książek z mężem -wymieniamy się :mrgreen:



Pozdrawiam
Avatar użytkownika
PaulinaIpsy
 
Posty: 42
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-04-13, 15:40
Lokalizacja: DE
psy: Honda(kundelek)

Re: Witam Forumowiczów :)

Postprzez Grrr » 2013-05-13, 22:52

Avatar użytkownika
Grrr
 
Posty: 285
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-17, 10:18
Lokalizacja: The Court Of The Crimson King
psy: Entlebucher Winter
Hodowla: z hodowli Szwajcar

Re: Witam Forumowiczów :)

Postprzez Romked » 2013-05-13, 23:38

Na początku naszej psiej drogi DSPP też był głównym typem. Jednak konfrontacja na wystawie przekonała nas do BPP. Być może DSPP, które spotkaliśmy w owym czasie nie miały odpowiednio mocnej budowy (jaką widziałem na zdjęciach opisujących rasę), w każdym razie nie zrobiły na nas spodziewanego wrażenia. Odpadło też wiele innych ras w typie molosa. Stanęło w końcu na bernolku. <okok>
Widziałem dwa filmy o DSPP i są to naprawdę fajne psy. Sprawią Wam wiele radości. <tak>
Avatar użytkownika
Romked
 
Posty: 858
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 03:04
Lokalizacja: Wieluń
psy: Tetyda, Asteria, Nodik
Hodowla: Canis Magnus

Re: Witam Forumowiczów :)

Postprzez PaulinaIpsy » 2013-05-14, 09:37

Romked masz racje co do budowy DSPP . Dlatego szukaliśmy hodowli która ma Duże DSPP, mi się te ''szczuplejsze'' też średnio podobają . Mnie osobiście pozytywnie zaskoczyły DSPP w realu ponieważ były jeszcze większe niz na zdjęciach :mrgreen: Dlatego po wizycie w hodowli juz wiedzieliśmy że musimy szybko zmienić auto na jakąś terenówkę <rotfl>

Dziękuje za filmik :okok: Juz go oglądałam ;-) Chyba na YT już wyczerpałam tematykę DSPP :-/
Avatar użytkownika
PaulinaIpsy
 
Posty: 42
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-04-13, 15:40
Lokalizacja: DE
psy: Honda(kundelek)

Re: Witam Forumowiczów :)

Postprzez Romked » 2013-05-14, 10:45

PaulinaIpsy napisał(a):Romked musimy szybko zmienić auto na jakąś terenówkę <rotfl>


My zmieniliśmy na kombi. Czego się nie robi dla kochanego psa. <skromny>
Avatar użytkownika
Romked
 
Posty: 858
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 03:04
Lokalizacja: Wieluń
psy: Tetyda, Asteria, Nodik
Hodowla: Canis Magnus

Re: Witam Forumowiczów :)

Postprzez PaulinaIpsy » 2013-05-14, 11:24

No my mamy kombi i przy trasach Polska -Niemcy z dzieckiem i jednym psem jest ok ale jak dojdzie DSPP to bagażnik musi być tylko dla psów a torby itp musi jechać w przyczepce ;-) Ale masz racje ''czego się nie robi dla psów'' , mój mąż musiał pozbyć się swojej ukochanej marki samochodu a ja będę więcej na odkurzaczu latać :mrgreen:


Najważniejsze że te wszystkie zmiany , obowiązki są dla Nas ''normalne '' i podejmujemy świadomie wybór :-)
Avatar użytkownika
PaulinaIpsy
 
Posty: 42
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-04-13, 15:40
Lokalizacja: DE
psy: Honda(kundelek)

Re: Witam Forumowiczów :)

Postprzez Ziolo11 » 2013-05-14, 14:25

<okok> Witam serdecznie. Super,ze dokunujecie tak swiadomego wyboru. :okok: Powodzenia i cierpliwosciosci w oczekiwaniu ne tego upragnionego i jedynego. <luzik>
Avatar użytkownika
Ziolo11
 
Posty: 413
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-24, 18:00
Lokalizacja: Lubin - Dolny Śląsk
psy: Neska + Dolly
Hodowla: Ziołowy Zakątek

Re: Witam Forumowiczów :)

Postprzez Ella » 2013-05-14, 14:43

Witamy serdecznie z Jokastą.Myślę,że będziecie zadowoleni z wyboru rasy.To fajne,zrównoważone psy <tak> .Wzbudzają swoją urodą i spokojną naturą powszechny zachwyt,co jest w pełni zasłużone
Ja też lubię duuuże Duże(w końcu taki jest wzorzec rasy-"duże,masywne psy" ;-) ),i Jokusia jest duża(choć jej siostra z tego samego miotu to raczej drobiazg,myślę,że oprócz genów sporo zależy od sposobu odżywiania <tak> ).
Jokasta jeździ w bagażniku-kombi(samochód też zawsze kupujemy"pod psa" <haha> ),a teraz wybieramy się do Chorwacji,z tym,że we dwoje;więc jest miejsce na torby na tylnych siedzeniach :lol: .
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Witam Forumowiczów :)

Postprzez PaulinaIpsy » 2013-05-14, 17:00

Ella widziałam Jokusi zdjęcia , trafiła Wam się śliczna suczka :-) .Nawet wiem że karmicie Brita Care <skromny>
Mi się wydaje że to idzie tylko genami , myślę że rasowego psa którego kupuje się za nie małe pieniądze itp karmi się zawsze dobra karmą . Ale mogę się mylić .
Nasz kundelek je josera optiness i szwajcara mam zamiar karmić tą karmą tylko że dla szczeniaków bo jesteśmy zadowoleni . Oczywiście my możemy wybrać skład i karmę a czy podpasuje psowatemu to już druga strona medalu.


Ehh chciała bym mieć już siusiumajtka <rotfl>
Avatar użytkownika
PaulinaIpsy
 
Posty: 42
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-04-13, 15:40
Lokalizacja: DE
psy: Honda(kundelek)

Re: Witam Forumowiczów :)

Postprzez wiki » 2013-05-14, 17:02

Witamy na forum :-D :-D
Avatar użytkownika
wiki
 
Posty: 2721
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-09-02, 19:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
psy: Abigail Bertosz FCI

Re: Witam Forumowiczów :)

Postprzez Ella » 2013-05-14, 19:44

PaulinaIpsy napisał(a):Ella widziałam Jokusi zdjęcia , trafiła Wam się śliczna suczka :-) .Nawet wiem że karmicie Brita Care <skromny>
Mi się wydaje że to idzie tylko genami , myślę że rasowego psa którego kupuje się za nie małe pieniądze itp karmi się zawsze dobra karmą . Ale mogę się mylić .
Nasz kundelek je josera optiness i szwajcara mam zamiar karmić tą karmą tylko że dla szczeniaków bo jesteśmy zadowoleni . Oczywiście my możemy wybrać skład i karmę a czy podpasuje psowatemu to już druga strona medalu.


Ehh chciała bym mieć już siusiumajtka <rotfl>


Oj,to bardzo stare wieści z tym Brite Care.Po tej karmie zaczęłam dawać karmy holistyczne.Od dłuższego czasu karmię Jokastę w sposób mieszany,tzn. kilka razy w tygodniu na śniadanko sucha karma(najlepiej nam służy Natural Dog Food Company),a poza tym mięsko z warzywami ,wywary z kurzych łap itd....)
Spoiler:


Cieszę się,że Jokusia się podoba-to nasze oczko w głowie i prawie dziecko zastępcze(to prawdziwe wyfrunęło z gniazda).
Życzę szybkiego nabycia malucha-ale będzie w domu wesoło :-D
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Witam Forumowiczów :)

Postprzez jbeata » 2013-05-15, 11:03

Witajcie na forum :-)
Avatar użytkownika
jbeata
 
Posty: 2942
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-28, 20:37
Lokalizacja: śląskie
psy: Pola,Rose,Klara,Beauty,Phoebe,Rolex, Erotica (*)
Hodowla: Mocne Góralki

Re: Witam Forumowiczów :)

Postprzez Bielunia » 2013-05-16, 23:31

Witajcie! Wybraliście świetna rasę <tak>
Avatar użytkownika
Bielunia
 
Posty: 335
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-12, 16:58
Lokalizacja: Rumia
psy: Conan Best-J-Ja [']

Re: Witam Forumowiczów :)

Postprzez NataliaK-G » 2013-05-22, 12:28

Trochę się zagapiliśmy z Bono... Ale także serdecznie Was witamy :-D
Avatar użytkownika
NataliaK-G
 
Posty: 365
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-04-11, 09:16
psy: Bono Duży Szwajcarski Pies Pasterski
Hodowla: Lubuski Opiekun

Re: Witam Forumowiczów :)

Postprzez PaulinaIpsy » 2013-05-30, 12:17

Dziękuje za miłe słowa :-)


Teraz przyszło nam tylko czekać aż sami będziemy mogli założyć galerie na forum.



pozdrawiam
Avatar użytkownika
PaulinaIpsy
 
Posty: 42
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-04-13, 15:40
Lokalizacja: DE
psy: Honda(kundelek)


Powrót do Przedstawiamy się!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość