Jak uzyskać uprawnienia

Hodowla Szwajcarskich Psów Pasterskich
Suka hodowlana...

Aby uzyskać uprawnienia hodowlane, suczka Berneńskiego Psa Pasterskiego zarejestrowana w ZKwP powinna spełnić następujące wymagania:

1. Ukończone 18 miesięcy

2. Trzy oceny doskonałe lub bardzo dobre uzyskane w dowolnej klasie, po ukończeniu przez sukę 15 miesięcy. Przynajmniej jedna ocena musi być zdobyta na wystawie Klubowej lub Międzynarodowej.

3. Prześwietlenie w kierunku HD (wpis do rodowodu musi zostać wykonany przez lekarza uprawnionego do odczytu zdjęć Rtg w kierunku HD), z wynikiem A, B lub C. Zdjęcie najlepiej wykonać po ukończeniu przez sukę 15 miesięcy.

4. Pozytywnie zaliczone testy psychiczne po ukończeniu przez sunię 12 miesięcy

*Suki pozostałych ras Szwajcarskich muszą spełnić jedynie dwa pierwsze warunki aby uzyskać uprawnienia hodowlane.


Pies reproduktor...

Aby uzyskać uprawnienia hodowlane, pies Berneńskiego Psa Pasterskiego zarejestrowany w ZKwP powinien spełnić następujące wymagania:

1. Ukończone 18 miesięcy

2. Trzy oceny doskonałe uzyskane w dowolnej klasie, po ukończeniu przez psa 15 miesięcy. Przynajmniej jedna ocena musi być zdobyta na wystawie Klubowej lub Międzynarodowej.

3. Prześwietlenie w kierunku HD (wpis do rodowodu musi zostać wykonany przez lekarza uprawnionego do odczytu zdjęć Rtg w kierunku HD), z wynikiem A, B lub C. Zdjęcie najlepiej wykonać po ukończeniu przez psa 15 miesięcy.

4. Pozytywnie zaliczone testy psychiczne po ukończeniu 12 miesięcy

*Psy pozostałych ras Szwajcarskich muszą spełnić jedynie dwa pierwsze warunki aby uzyskać uprawnienia hodowlane.

opracowała: Agata Dominiczak

cron